Представник крайніх правих сил Уряду в Києві захищає втручання ЄС в наступ Москви.
Європі необхідно «прокинутися» і зрозуміти, що Росія продовжує просувати наступ на схід Європи. Про це попереджає Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич. Політик не приховує перед виданням Estado свого розчарування режимом припинення вогню і підтверджує, що підписана з Москвою угода «не вартує того паперу, на якому написана». Нижче наведено витяг з інтерв’ю.
Яка Ваша думка з приводу атак, які відбуваються, не дивлячись на режим припинення вогню?
Угоди з Росією не вартують навіть паперу, на яких вони написані. Не дивлячись на режим припинення вогню, кожного дня мають місце стрілянина та атаки. Терористи хочуть контролю над аеропортом для використання його в якості бази та гарантування поставок зброї.
Але Ви розумієте, що угода про припинення вогню перебуває під загрозою?
Ми вже 23 роки живемо під загрозою з боку Москви і нічого не змінилося. Ми можемо вести переговори з однією групою чи іншою, але знаємо, що Путін знаходиться позаду всіх і використовує найбільш цинічні методи для просування вперед.
А що може трапитися, якщо режим припинення вогню не буде підтримуватися?
Схід України є плацдармом для продовження вторгнення Москви. Росіяни там не зупиняться. Європа не може залишатися бездіяльною. Цю пожежу потрібно загасити до того, як вона вийде з-під контролю. Балтійські країни та Польща будуть наступними. Путін зупиниться там, де він буде зупинений, а не там, де він хотів би.
Що може зробити ЄС?
ЄС потрібно оцінити, чи є російські солдати, російська зброя і чи наш кордон відновлений. Ми не обираємо сусідів. Росія для нас є проблемою протягом століть. Ніхто не очікував цієї війни. Ні суспільство, ні військові, ні влада. Ми завжди кажемо, що ми могли б побачити розвал радянської імперії без війни. Але ми помилялися. Мали б вирішувати це все в 90-роках.
Чому Україна є такою необхідною для Москви?
Україна є основою радянської імперії. Для агресії існує дві причини. Перша – це продемонструвати геополітичну силу Москви. Другою є те, що Україна потрібна Росії для підтримання свого етносу, щоб не стати майже ісламською країною.
Російська преса робить зовсім інші оцінки цієї війни. Як Ви цьому протидієте?
Буде дуже важко виграти інформаційну війну. Маємо внутрішню проблему російської присутності. На сьогодні 98% ТБ-програм зроблені в Росії, 90% музики, яку ми слухаємо – російська, 80% книг російських авторів. Багато з них знищують гідність українців. Ніяка демократія не дозволила б, щоб ці книги, які впливають на наш імідж, розповсюджувались. Ми хочемо заборонити книжкову продукцію, в якій є заклик до поділу України, і які несуть в собі дискурс ненависті. Ми проаналізуємо пропозицію з ліцензування книг і створимо комісію для аналізу вмісту робіт, щоб визначити можливість їх продажу.