• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
Міністр закордонних справ України очікує на більшу політичну підтримку Бразилії - інтерв'ю виданню «Фолья де Сан-Паулу»
Опубліковано 14 листопада 2014 року о 20:53

Леонардо Колон

з Лондона

14/11/2104

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, 46 років, зазначає, що очікує «на більшу політичну підтримку Бразилії» в конфлікті з проросійськими сепаратистами на сході країни.

У інтерв’ю «Фолья де Сан-Паулу» через електронну пошту Клімкін висловлює сподівання, що демократичні цінності для Бразилії є настільки ж важливими, наскільки її економічні інтереси.

Твердження є можливим посиланням на зв’язки бразильського уряду з російським, перш за все в рамках БРІКС, групи, яка об’єднує Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південну Африку.

Клімкін, який у червні очолив українське дипломатичне відомство, чітко продемонстрував незадоволення бразильським нейтралітетом стосовно резолюції ООН проти анексії Росією цього року українського півострова Крим .

«Ми б були більш щасливими бачити країну (Бразилію) у списку тих, хто підтримав резолюцію», - відзначив він.

Крім того, Міністр намагався обґрунтувати складнощі в дотриманні режиму припинення вогню, оголошеному у вересні, та у відновленні контролю над окупованими сепаратистами територіями, яких він називає терористами.

 

«Фолья де Сан-Паулу» - Режим припинення вогню виявився крихким. Як вірити в мир в Україні?

Павло Клімкін – На жаль, з моменту встановлення режиму припинення вогню понад сто українських солдат було вбито. Ситуація є далекою від мирної. Наші збройні сили перебувають під вогнем терористів та, звичайно, в деяких випадках мають відповідати. Українські збройні сили готові захищати нашу країну, але ми шукаємо мир та як зберегти життя з обох сторін.

Сепаратисти оголосили про незалежність та контролюють стратегічні райони. Чому так важко відновити контроль над цими територіями?

Наш базовий принцип полягає в уникненні жертв серед цивільного населення. Ми не готові відбивати атаки терористів в жилих кварталах. Вони це знають та зосереджуються саме в цих місцях. Нам не потрібно досягнення військових цілей будь-якою ціною. В короткостроковій перспективі ми маємо досягнути реального припинення вогню та виконання чого, про що було домовлено. Після цього відновити територіальну цілісність України та досягнути угоди щодо принципів децентралізації з тим, щоб запропонувати більше повноважень регіонам та відновити схід країни.

 

Бразилію критикували за нейтралітет щодо резолюції ООН проти анексії Криму Росією. Були якість сподівання на те, що країна засудить Росію?

Ми вдячні Бразилії за невизнання Республіки Крим як частини Росії, водночас, звичайно, були б більш щасливі бачити країну в списку тих, хто підтримав резолюцію Об’єднаних Націй.

Бразилія є головним гравцем в глобальному вимірі, тому вважаю, що бразильський уряд розуміє, що підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності країн є основоположним принципом глобальної безпеки та стабільності. У цьому зв’язку, нам однозначно потрібна більша політична підтримка Бразилії як нашого стратегічного партнера та країни, яка хоче стати постійним членом Ради Безпеки ООН.

 

Яка Ваша думка щодо цієї позиції Бразилії?

Бразилія було однією з перших країн, які визнали незалежність України у 1991 році, і зараз ми потребуємо її підтримки для того, щоб захистити цю незалежність.

Я глибоко переконаний, що демократичні цінності для Бразилії є настільки ж важливими, наскільки її економічні інтереси. Найбільша та найконсолідованіша демократія в Латинській Америці отримала б більше переваг та престижу, у т.ч. в рамках БРІКС, якщо б підтримувала ці цінності. Україна співпрацює з Бразилією в стратегічних сферах, як проект з будівництва ракети в Алкáнтарі, в рамках якого ми не лише продаємо нашу технологію, а й ділимося знаннями з бразильськими спеціалістами. Десять з них отримали навчання в Україні.

Теж саме стосується й технології інсуліну, яку ми пропонуємо бразильському уряду з тим, щоб країна виробляла свій власний інсулін замість того, щоб його імпортувати.

 

На нещодавніх парламентських виборах в Україні перемогу отримала проєвропейська більшість. Це допоможе країні стати членом ЄС?

Наша мета у перетворенні в члена ЄС зберігається. Ідея європейської інтеграції знаходить повну підтримку українського суспільства, що також відобразилося на парламентських виборах. Угода про співпрацю, яка була підписана цього року, є дуже важливим кроком. Після її імплементації сподіваємось просити про приєднання до ЄС у 2020 році.

 

Нещодавно Росія погодилась підтримувати постачання газу в Україну в рамках угоди, яку підтримав ЄС. Ця угода може мати якийсь вплив на військову кризу?

Можливо більш символічний, ніж практичний. Переговори продемонстрували, що незважаючи на протиріччя, Росія та Україна можуть досягти укладання тимчасової угоди за посередництва ЄС. Зараз ми спільно маємо досягти та імплементувати рішення для сходу України.

 

Не рахуючи питання газу, як криза вплинула на економіку України?

Донецьк та Луганськ є густонаселеними промисловими регіонами.  Через конфлікт більшість підприємств закрилися або припинили свою роботу. Ця ситуація має драматичні наслідки для громадян. Інші регіони відчувають це економічно. Незважаючи на це, уряд впроваджує реформи, ми відкриті для інвесторів за винятком районів конфлікту.

Folha de São Paulo,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux