• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Заступник голови Групи дружби Бразилія-Україна в Національному Конгресі ФРБ висловив солідарність з нашою країною та наголосив на важливості для Бразилії космічного проекту з Україною
Опубліковано 07 липня 2015 року о 20:14

Нельсон Маркізеллі (Бразильська трабалістська партія, штат Сан-Паулу): пане Президенте, я хочу звернути увагу цієї Палати Депутатів на Угоду з Україною, дуже важливу для Бразилії, виконання якої повинне продовжуватися в рамках процесу взаємного розвитку, без зупинки, яка може викликати великі втрати для використання всього, що було нами вже досягнуто.

Ця угода є важливою для Бразилії. На Базі Алкантара Україна вже інвестувала більше 1 мільярда реалів, для того щоб ми могли швидко виконати роботи для запусків ракети-носія і забезпечити розвиток цієї технології.

Тому, у цій Палаті Депутатів я хочу вітати наявність цієї Угоди і сказати, що Україна - це країна, яку ми ласкаво просимо до Бразилії.

 

Пане Президенте,

Пані і панове депутати,

не так давно людство вступило в повне обіцянок XXI століття. Нещодавно виповнилося 70 років з моменту переможного закінчення другої світової війни проти фашизму. Дві світові війни протягом 30 років в першій половині XX століття залишили людству безпрецедентні катастрофи і болючі уроки відсутності мудрості і поваги до батьківщини та її суверенітету.

У цьому зв'язку народи усіх країн прагнуть припинити лиха війни, так само як усе людство прагне гармонійного світу на основі співпраці, поваги і процвітання.

Після завершення воєнного лихоліття, після подолання цього виклику, в народах пробудилося з новою силою прагнення керувати своєю власною долею.

 

Пане Президенте,

я зробив цей вступ, щоб закликати до пошуку миру і зміцнення суверенітету для наших братів з України на всій її території.

Комісія у закордонних справах і національної оборони Палати Депутатів, членом якої я є, вже зробила заяву, ініційовану шановним колегою депутатом Клаудіу Кажаду, у якій міститься заклик до бразильського Уряду та Палати Депутатів діяти енергійно, щоб Україна змогла продовжити свій демократичний шлях, обраний її народом, без втручання будь-якого іншого народу, після виведення усіх воєнізованих формувань, які заповнили священну українську землю, керовані маячнею одного російського лідера, що забув про біди, які його народ переніс від варварства Другої Світової Війни.

 

Ми, бразильці, є партнерами у розвитку України. У нас є інвестиції, які майже досягли 1 мільярда доларів. На сьогодні ми маємо Договір про довгострокове співробітництво у використанні ракети-носія Циклон-4 на Пусковому Центрі Алкантара, чий рівень виконання вже відповідає 80% від загальних обсягів визначених інвестицій.

Двосторонній Договір з Україною працює на фундаментальному для цього століття принципі, - технологічній інновації.

Інновації є джерелом національного прогресу і невичерпною рушійною силою процвітання Бразилії.

Без інновацій ми будемо змушені бути лише реціпієнтами розвитку.

Наукові і технологічні інновації, що охоплюють багато аспектів, з яких технологічна еволюція - це один з найбільш важливих.

Інноваційні технології забезпечують розвиток наших підприємств, запроваджують нові технології, нові процеси, нові способи виробництва, експлуатації та адміністрування для підвищення якості та використання нашої продукції, що збільшить конкурентоспроможність на ринку і стійкість до ризиків, підвищуючи якість і ефективність всієї національної економіки, продуктивності всього суспільства і міжнародні можливості Бразилії.

 

Пане Президенте,

двосторонній Договір з Україною дає нам всі ці перспективи і ми не можемо втратити безперервність цього успішного партнерства з Україною.

Договір з Україною має залишатися непорушним і в рамках послідовного процесу взаємного розвитку, без зупинки, яка може викликати великі втрати для використання всього, що ми вже досягли.

Сподіваємося на зрілість наших переговорників з Україною, щоб не втратити значні двосторонні інвестиції в наші проекти з Україною.

 

Це все, що повинен був сказати.

Дякую.

 

Текст виступу на сайті Палати депутатів (португальською)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux