• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Національна паралімпійська збірна команда - третя на планеті!
Опубліковано 20 вересня 2016 року о 20:34

Відлунали останні запальні бразильські мелодії на Урочистій церемонії закриття Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро...Гарячі серця Бразилії передали естафету Паралімпіади столиці технологій - Токіо-2020. А переможна українська паралімпійська команда вже незабаром, ось-ось, повернеться в Україну з грандіозним і, практично, феєричним результатом: 41 золота, 37 срібних та 39 бронзових медалей та сенсаційним третім місцем Паралімпіади-2016. Причому, практично усі дні змагань, тримаючи у напрузі увесь світ, наша команда утримувала третю світову позицію, поступавшись країнам-лідерам - Китаю та Великобританії.

 

Результати виступу українських паралімпійців вражають: із 170 спортсменів-учасників XV літніх Паралімпійських ігор 84 спортсмени (з урахуванням командних та ігрових видів спорту) вибороли високі нагороди різного ґатунку.

 

Паралімпійці України взяли участь  у 15 видах спорту (веслування академічне, волейбол сидячи, дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, пауерліфтинг, плавання, стрільба кульова, стрільба із лука, фехтування на візках, футбол ДЦП, велоспорт (трек, шосе), параканое, паратриатлон, голбол) з 22 видів спорту, представлених на Іграх. Всього на XV літніх Паралімпійських іграх спортсмени світу змагалися за 528 комплектів нагород  (у Лондоні розігрувалось 503 комплекти нагород).

 

Дебютними для української паралімпійської команди були три види спорту: параканое та паратриатлон (дебютні для Паралімпіади-2016) і був представлений український жіночий голбол, а також українська чоловіча команда з волейболу сидячи.

 

Українці встановили 109 рекордів у трьох видах спорту:

·        Плавання - 94 рекорди

·        Легка атлетика - 14 рекордів

·        Пауерліфтинг - 1 рекорд

У тому числі - 22 рекордів світу - 19 у плаванні, 3  - легка атлетика

 

32 паралімпійські рекорди (26 у плаванні, 5 - з легкої атлетики та 1 з пауерлфітингу)

54 рекордів Європи (49 - в плаванні, 6 - в легкій атлетиці)

 

10 із 15-ти видів спорту, в яких виступала національна паралімпійська збірна команда України - медальні.  Українці перші у футболі, другі - у 3-х видах спорту: плавання, фехтування та веслування академічне, треті - у дебютному параканое; четверті  - у трьох видах спорту: дзюдо, настільний теніс, кульова стрільба...

 

 

Найяскравіше від національної збірної команди виступила національна паралімпійська збірна команда з плавання

 

У цьому виді спорту українські спортсмени здобули 74 медалі: 25 золотих, 24 срібних та 25 бронзових нагород, це на 30 медалей більше, ніж на минулій Паралімпіаді у 2012 році  (17 золотих, 14 срібних та 13 бронзових).

 

Команда плавання у загальнокомандному заліку цього виду спорту поступилась тільки збірній команді Китаю і у підсумку посіла вперше друге місце (у Лондоні-2012 плавці були третіми, поступившись командам Китаю та Австралії).

 

Загалом команду з плавання представило 45 спортсменів, 32 з яких вибороли високі нагороди (11 з них  - дебютанти Ігор). Крім того, у скарбничку національної збірної команди з плавання дебютанти поклали 17 золотих (!) нагород.

 

В команді плавання найкраще виступив харків'янин Максим Крипак, котрий виборов 5 золотих та 3 срібних медалей. Максим побив рекорд Віктора Смирнова, який у 2004 році був найкращим у команді і рекорд котрого до сих пір ніхто не міг здолати (5 золотих, 1 срібна та 1 бронзова медалі).

 

Серед чоловіків за Максимом йде дніпровець Дубров Денис - 3 золоті, 3 срібні та 2 бронзові нагороди, у полтавчанина Богодайка Євгенія - 3 золоті, 3 срібні та 2 бронзова медалі. Найкраща серед жінок - представниця Херсонщини Мерешко Єлизавета  - 4 золоті та 1 бронзова нагороди. Дніпрянка Стеценко Анна  - друга серед жінок з результатом - 3 золотих та 1 срібна нагорода.

 

Другою у медальному заліку також традиційно стала команда легкої атлетики. На легкоатлетичних доріжках у Ріо виступили 27 спортсменів України котрі вибороли 19 медалей різного ґатунку, з яких: 4 золотих, 8 срібних та 7 бронзових нагород. Високі нагороди Ріо вибороли 14 спортсменів-легкоатлетів, з них - 8 дебютантів. До речі, у скарбничку національної збірної команди з легкої атлетики дебютанти поклали 3 золоті нагороди.

 

Легкоатлети стали 10-ми на Паралімпіалі в Ріо, у Лондоні у них було 6-те місце (22 медалі - 8 золотих, 7 срібних та 7 бронзових)

 

У легкій атлетиці найкраще виступили:

·        Представник Миколаївщини Цвєтов Ігор - 2 золоті нагороди

·        Харків'янка Аджаметова Лейля - 1 золота та 1 бронзова медаль

·        Киянка Зубковська Оксана - 1 золота нагорода.

 

Третьою за результатами виступу стала команда з дзюдо

 

Українська паралімпійська збірна команда з дзюдо була представлена 9 спортсменами (в тому числі - 4 дебютанти) і продемонструвала достатньо високий рівень майстерності на цих іграх. Аналізуючи виступ національної паралімпійської збірної команди з дзюдо, вражає динаміка росту загальної кількості здобутих медалей. 7 дзюдоїстів у загальному підсумку взяли 7 нагород, з яких 1 золота, 3 срібних та 3 бронзових медалей. 3 дебютанти взяли нагороди різного ґатунку.

У порівнянні з Лондоном-2012, коли команда взяла 5 медалей, то результат Ріо кількісно кращий. Однак, за якістю отриманих нагород, «золотий залік» дещо погіршений: з першої сходинки у дзюдо до четвертої.  

Золоту нагороду в дзюдо виборола дебютанка Ігор Черняк Інна - представниця Запорізької області.

 

Четвертою стала команда з фехтування на візках

 

Фехтування на візках було представлено 7 спортсменами, 3 з яких - дебютанти. Команді вдалось вибороти 2 золоті  та 2 бронзові нагороди. З восьмого місця у Лондоні (1 срібна нагорода) фехтувальникам вдалось зайняти 2-ге місце у загальному заліку серед 12 країн, що вибороли нагороди різного ґатунку. Попереду України - команда Китаю (9 золотих, 4 срібних та 4 бронзові нагороди).

 

Протягом 12 років фехтувальники йшли до цього результату: їм вдалось вибороти золото на Паралімпіаді (2004 рік - 1 золота нагорода), і вперше - золотий дубль. Крім того, вперше нагороду у фехтуванні вибороли жінки (1 бронзова нагорода у Бреус Євгенії -представниці Харківщини ).

Золоті медалі: Дацко Антон та Демчук Андрій - представники Львівщини

 

Настільний теніс

Команда представлена 10 спортсменами, 7 з яких - дебютанти. Вибороли - 2 золотих та 1 бронзову медалі, а також в загальнокомандному заліку стали 4-ми із 25 країн. У Лондоні  - 19 місце (1 срібна та 3 бронзові медалі).

Золоті нагороди вперше за всю історію участі українського настільного тенісу в Паралімпіаді вибороли в командному виді змагань (Ніколенко Максим та Попов Михайло - Запорізька обл., Дідух Віктор - Львівська обл.) та в індивідуальних змаганнях Косміна Наталя (Миколаївська обл.)

 

Велоспорт - 2 золоті нагороди

Команду представляє 1 спортсмен - донеччанин Єгор Деменьєв, який виборов золото на треку та у гонці з роздільним стартом. Результат - однаковий з Лондоном по загальній кількості нагород. Вразила трагічна невдача Єгора в командній гонці на шосе, в якому у Єгора в Лондоні було золото.

 

Кульова стрільба

Команду представляє 6 спортсменів, серед яких 2 дебютанти. У доробку українських стрілків - 1 золота, 1 срібна та 1 бронзова медаль та четверте місце серед 14 країн-учасниць кульової стрільби на Паралімпіаді. На Паралімпіаді в Лондоні було -6-те. 

Золоту медаль  виборов Ковальчук Василь (Черкаська обл). у тій же вправі, що і у Лондоні.

 

Параканое

Параканое України представило 3 спортсмена-дебютанта.Яскравий дебют нашої команди - 1 золота та 1 срібна медалі.

Українці стали третіми із 9-ти країн учасниць (Великобританія - перше, Австралія - друге).

Золота нагорода - у Ємельянова Сергія (Полтавщина).

 

Пауерліфтинг

Пауерліфтинг представлений 9 спортсменами, 3 з яких- дебютанти. Наша команда має у доробку 1 золото (Соловйова Лідія - Дніпро), що суттєво відрізняється від Паралімпіади-2012, де була 1 бронзова нагорода, чим забезпечила собі 8 місце серед 18 країн.

 

Веслування академічне

Веслування академічне представлено 7 спортсменами, 6 з яких - дебютанти. Одесит Полянський Роман  - дебютант Ігор, виборов золото в одиночці, чим забезпечив друге загальнокомандне місце після команди Великої Британії (3 золотих, 1 бронзова). Однаковий результат з Лондоном по кількості золота (1 золота, 1 бронзова).

Команді наразі вдалось обігнати лідера минулих Ігор команду Китаю, що цьогоріч вибороли лише 2 срібні нагороди.

 

В ігрових видах спорту яскрава перемога - команда футболістів стала чемпіонами! Втретє! Звісно, це супер-результат порівнюючи з Лондоном-2012: срібні призери. Склад збірної, оновлений на 50%, 7 спортсменів -  дебютанти.

 

Національну паралімпійську збірну команду разом з вболівальниками підтримували спонсор Національного комітету спорту інвалідів України компанія Воля та комунікаційний партнер Київстар.

 

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux