• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
Виставка розповідає про геноцид українців голодом у 1930-х роках
Опубліковано 17 травня 2018 року о 00:20

У середу 9 травня в Сенаті було відкрито виставку "Україна. 1932-1933: геноцид голодом". Представлено 15 стендів, встановлених в галереї Сенату (коридор між першим під’їздом та головним приміщенням), які показують історичний контекст і наслідки програми реорганізації сільського господарства радянських держав під час правління Йосипа Сталіна, який убив мільйони українців. Виставка відкрита для загального перегляду до 18 травня.

Посол України в Бразилії Ростислав Троненко відкрив захід, подякувавши співробітникам офісу сенатора Альваро Діаса (Партія «ПОДЕМОС», штат Парана) за сприяння в організації виставки, і наголосив на необхідності збереження пам'яті про минуле.

«Сьогоднішня урочиста церемонія організована для того, щоб ми заглянули в минуле, оцінили теперішній час і планували майбутнє. Серед багатьох жахливих речей, які відбувалися в минулому, і які пов'язані з теперішнім часом, без сумніву, є український Голодомор», - зазначив він. Слово "Голодомор" означає українською смерть від голоду. Цей термін використовується з метою розповісти про винищення  шляхом спланованого Радянською державою голоду мільйонів українців на початку 1930-х років.

Р.Троненко відзначив, що знищення невинних людей стало можливе через терористичну політику радянського режиму, а також через відсутність інформації про трагедію.

«Якщо Голодомор не був би прихований радянською пропагандою, звичайно Голокосту можна було б запобігти. Глухе замовчування цієї трагедії і злочинна бездіяльності цього жахливого факту зробили можливим безкарність у інших ситуаціях і з іншими країнами».

            Посол нагадав, що Голодомор вже визнали десятки країн, а також низка міських рад та бразильських законодавчих асамблей.

- Наша громада тепер має більш ніж 1 мільйон нащадків по всій Бразилії, які з нетерпінням чекають позиції Бразилії щодо визнання Голодомору геноцидом або злочином проти людства, - зазначив Посол.

Сенатор Жозе Медеройс (партія «ПОДЕМОС», штат Мату Гросу), який був присутній на інавгурації, заявив, що історія завжди пишеться переможцями, які, однак, не завжди говорять правду. Він нагадав, що тема геноциду в Україні вже обговорювалася під час дебатів в Сенаті та високо оцінив експозицію.

- Це дуже важливо, щоб подібні події відбувалися для збереження  пам'яті про ці факти. Важливо не тільки для України, але й для всіх людей.

Виставка

Проведення виставки є ініціативою Кабінету сенатора Альваро Діаса та Посольства України в Бразилії. Отто Фернандес, депутатський радник Сенату, сказав, що мета цього заходу - згадати трагедію, а також довести до громадськості більше інформації про те, що сталося.

- Це спосіб пам'ятати те, що українці називають геноцидом. Матеріали експозиції показують, як виглядала країна раніше, під час і після трагедії, - сказав О.Фернандес.

Володимир Кохно, представник Посольства України, пояснив, що виставка розповідає про деталі катастрофи, також відомої як «Голодомор, страта голодом».

- Знання про цей факт є важливим, щоб все це не повторилося знову. Після Національного Конгресу ми маємо наміри представити цю виставку в інших державних органах столиці, - зазначив Кохно.

  Джерело: 

https://www12.senado.leg.br/noticias/materias/2018/05/10/exposicao-mostra-o-genocidio-de-ucranianos-pela-fome-na-decada-de-1930

Переклад ПУ в ФРБ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux