• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Виступ Посла України в Бразилії Ростислава Троненка з нагоди офіційного прийняття на честь Дня Незалежності України
Опубліковано 28 жовтня 2019 року о 17:38

Виступ Посла України в Бразилії Ростислава Троненка

з нагоди офіційного прийняття на честь Дня Незалежності України

(04 вересня 2019 року, м. Бразиліа)

 

Ваша Високоповажносте пане Посол Кеннет Фелікс Хашинські да Нобрега, Секретар з питань двосторонніх переговорів на Близькому Сході, в Європі та Африці Міністерства закордонних справ!

Шановний пане Маркус Дего, Секретар з питань оборонної продукції Міністерства оборони!

Шановна пані Секретар з політики сприяння расовій рівності Міністерства жінок, сім'ї та прав людини Сандра Терена!

Ваша Високоповажносте Голово  Бразильської відновленої Трабалістської партії (PRTB) Леві Фіделікс!

 

Пані та панове Посли,

друзі дипломати, панове депутати і сенатори!

Пані та панове,

дорогі друзі,

 

Ми зібралися тут сьогодні, щоб відзначити день Незалежності України, день, коли ми віддаємо шану нашій країні, вітаємо нашу Вітчизну, але, перш за все, ми віддаємо честь українському народові.

Народові, відомому своєю історією, мовою, культурою і тисячолітньою християнською вірою, який 100 років тому відновив сою Незалежну державу. Як відомо, боротьба за нашу незалежність, проти російського імперіалізму і реваншизму ще триває. І ціна, яку Україна платить за свій вибір свободи, за можливість зближатися з Європейським Союзом і НАТО, є надзвичайно високою.

Насправді виглядає абсурдом, коли країна настільки віддана праву і справі миру як Україна, залишається залежною від імперіалістcьких забаганок, жорстоких, і таких, що не поважають свою сусідню країну, у якій їхня жага влади призвела до загибелі понад 13 тисяч невинних людей. Крім втрати цих життів, маємо пам’ятати про майже 2 мільйона осіб, які втратили свої будинки, робочі місця і мрії в Автономній Республіці Крим, у місті Севастополь і в окупованому Донбасі.

Хочу запитати: «До яких пір у світі будуть закривати очі і не звертати уваги на цю ситуацію?»

 До розширення нових кордонів? Допоки не збагнуть, що загроза отримала надзвичайний розмах?»

Для багатьох - закривати очі є економічно вигідним, або приносить іншу певну користь. Дехто робить вигляд, що не помічає як  небезпека набуває все більшої сили, вдають з себе друзів, тихо і підло отримують свою вигоду.

 Ми, українці, були жорстоко зраджені країною, яку вважали братньою, зважаючи на історичні зв’язки, що нас поєднували. Але, на жаль, удар прийшов звідти, звідки його найменше очікували, і ніколи не могли повірити, що станеться як в народній приказці: “Стережися, змія вбиває обіймаючи!”

Але так і сталося, і продовжує відбуватися з моїм народом. Нам завжди демонструють свої "благі наміри", але як ми всі знаємо, - "Через благі наміри пекло переповнене!”

 Тому я користуюся цією нагодою, щоб подякувати всім Послам, Представникам країн Європейського Союзу, НАТО, G7 та інших дружніх країн за постійну підтримку, за партнерство, за силу і солідарність з боротьбою України та українського народу.

 Щиро дякую Збройним Силам Бразилії, бразильським церквам, ЗМІ, громадянському суспільству і, насамперед, бразильському Уряду, за те, що ви - на нашій стороні. Ми дуже пишаємося бути причетними до цього такого важливого для бразильського народу перехідного моменту. І ми вважаємо, що Бразилія має все необхідне, щоб досягти належного результату!

Те ж саме ми можемо сказати про Україну, оскільки Президент Володимир Зеленський зробив виняткову роботу протягом перших 100 днів свого урядування. Йому вдалося досягти успіху в питаннях, які до цього роками залишалися на папері.

Ми пишаємося з приводу можливості сказати, що в Україні заборонено використання будь-яких образів або ідей, пов’язаних з нацизмом, комунізмом, або будь-якими іншими видами гноблення.

Вчора Верховна Рада України прийняла рішення, яким зняла імунітет членів парламента, у разі виявлення участі у кримінальних справах.

Ми маємо довіряти нашим властям, і в першу чергу, ми повинні дати їм працювати!

 Ми дуже вдячні новому Уряду Бразилії, Президенту Жаіру Месіасу Болсонаро, його міністрам, яким я дякую в особі Міністра закордонних справ Ернесто Араужо, за таке братське і уважне ставлення, яке ми отримуємо. Щиро дякуємо його команді за ефективну співпрацю, професіоналізм і результативність дипломатичної служби.

Нашому Президенту Володимиру Зеленському висловлюємо вдячність вже за перші 100 днів, які дають підстави, щоб пишатися українським народом і зміцнювати нашу надію і впевненість, що Україна іде правильним шляхом!

Наш Президент, дивує світ у позитивному сенсі! І ще раз пишаємося тим, що український Президент завжди виступає за мир, за нашу свободу, за зміцнення нашого суверенітету і територіальної цілісності.

Тут, у Бразилії, ми співпрацюємо з великою силою, з якою маємо єдинокровний зв’язок, і яка є для нас великою гордістю. Я говорю про наше джерело наснаги і рушійну силу, про нашу шановну Українську Громаду Бразилії, до якої належать понад 1 мільйон нащадків і більшість з якої зосереджена в Сан-Паулу, Парані, Санта-Катаріні і Ріо-Гранде-ду-Сул.

Це – наші трударі, батьки і матері, діти і молодь, які наповнюють наші серця гордістю за свою історію, звитягу, подолання і здобутки протягом більше 128 років.

Наполегливою роботою і великим завзяттям з покоління в покоління зміцнюючи повагу до себе,  підтверджуючи своє здобуте місце в історії, нащадки українців розкривають шляхи для розвитку, як я вже згадував, від Сан-Паулу до Ріо-Гранде-ду-Сул, утвердили свій власний блиск та визнання своєї культури і кухні, своєю віри, досягають успіхів у економіці і зробили великий внесок у розвиток Бразилії у всіх її сферах.

 Завдяки такому визнанню з боку Бразилії, наші двосторонні відносини були піднесені на високий рівень стратегічного партнерства. Дуже багато напрямків, які дають імпульс нашому партнерству. Досить згадати нашу співпрацю у військово-технічній сфері, в галузі охорони здоров'я, у агропромисловому комплексі, автомобільній, сталеливарній, авіакосмічній промисловості та хімії, у сфері високих технологій, в галузі ядерної енергетики, кіберзахисту, і багато інших.

 Хотів би відзначити нашу співпрацю у сфері права і освіти, в яких Україна і Бразилія все частіше прагнуть до взаємодії, розширення обміну і підвищення професійного рівня з метою досягнення досконалості.

Нас радує той факт, що кількість бразильських студентів, які обрали університети України для навчання, подвоїлася за останні роки.

Користуюся цією можливістю, щоб висловити вітання бразильським дівчатам, які у квітні цього року, досягли безпрецедентного успіху, здобувши одну золоту медаль і 2 бронзові на Європейській Олімпіаді з Математики у місті Києві. Ми дуже щасливі з того, що стали причетними до цієї історії.

Ці молоді люди є прикладом досягнення перемоги завдяки власним зусиллям, завзяттю і наполегливості.

Ми створюємо все більше і більше партнерських зв'язків і можливостей, щоб на основі обопільної підтримки зміцнювати наше стратегічне партнерство.

Україні є чим пишатися!

Я хотів би подякувати за присутність пана Маріо Сидорака і пана Петра Ногаса, а також його рідних, які знаходяться тут з нами, представляючи Українську Громаду Бразилії. Я і моя родина, ми дякуємо вам за всю вашу визначну діяльність, любов і наполегливість для підтримання нашої прекрасної і багатої культури.

Не можу не згадати також присутнього на нашому прийнятті представника Ізраїльського Центру штату Парана, полковника Алваро Волней Гімараеша.

Вельми вдячний усім за вашу присутність і дружбу!

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux