• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Посол України в Бразилії відвідав Федерацію торгівлі штату Паранá
Опубліковано 04 липня 2019 року о 18:43

Найбільша країна на європейському континенті Україна має тісні зв'язки зі штатом Паранá. В штаті проживає приблизно 80% більш ніж одного мільйона українських іммігрантів, які почали прибувати в 1891 р. Перші сім'ї оселилися в колонії Ріо-Кларо, де був створений муніципалітет Мале. Але саме Прудентополіс прийняв найбільшу кількість іммігрантів, і на сьогодні там проживає близько 38 тис. українців та їхніх нащадки. У Куритибі мешкають близько 33 тис. українців та їхніх нащадків.

З метою подальшого розвитку цих зв’язків, 26 червня 2019 р. Президент Федерації Торгівлі штату Паранá (Фекомéрсіо), Віце-губернатор штату Паранá Дарсі Піана прийняв Посла України в Бразилії Ростислава Троненка. Посол зробив презентацію «Можливості для бізнесу між Бразилією та Україною». На заході були присутні Почесний консул України в Куритибі Маріано Чайковський, директор з питань міжнародних зв’язків Фекомерсіо Руі Лемес, Президент Бразильської асоціації туристичних агенцій Антоніо Жоао Монтейро де Азеведo,  суддя суду штату Паранá Жоао Копітовскі, директор Асоціації зовнішньої торгівлі Зулфіро Антоніо Босіо та представники профспілок і підприємці різних секторів економіки.

Посол відзначив, що головною метою зустрічі було обговорення можливостей для бізнесу, які пропонує Україна. У своїй презентації Посол інформував, що ВВП України зріс на 8,4% між 2016 та 2018 рр., а у 2018 р. іноземні інвестиції зросли – на 8%. Окремо були відзначені такі галузі: виробництво продуктів харчування та напоїв, фармацевтичних препаратів, інформаційні технології та туризм.

«Ми бачимо Бразилію як стратегічного партнера і як ринок альтернативний російському. Це взаємовигідна співпраця: крім представлення продукції і послуг для Бразилії, ми також хочемо відкрити український ринок, який має зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, Канадою та країнами Близького Сходу. Важливими є людські зв’язки, які поєднують штат Паранá та мою країну. Декілька поколінь українців, які приїхали 130 років тому, сформували економічно, політично та культурно Південь Бразилії», - зазначив Посол Р.Троненко.

Україна експортує до Бразилії переважно фармацевтичні препарати, зокрема інсулін, сталь, вугільні електроди, прилади для телекомунікацій та добрива. З іншого боку, країна імпортує з Бразилії каву, тютюн, арахіс, цукор, м'ясо, трактори та інші харчові продукти.

Одним з найважливіших моментів виступу Посла була інформація про туристичні пам'ятки України, яка надала для бразильців безвізовий в’їзд на період 90 днів. Країна Східної Європи прийняла у 2018 р. 14,2 млн. туристів зі всього світу.

Д. Піана згадав про сильний зв'язок Півдня Бразилії з Європою. «Проте все ще існують певні застереження щодо країн Східної Європи через історичне втручання з боку колишнього Радянського Союзу. Але ситуація змінилась, є тільки окремі конфлікти в регіоні. Ми повинні розвіяти міфи і показати пам'ятки Східної Європи, розробити нові туристичні маршрути», - зазначив Президент «Фекомерсіо».

Переведення Консульства України

Під час зустрічі Посол Ростислав Троненко передав нову дипломатичну картку реєстрації Міністерства закордонних справ консулу України в Куритибі Маріано Чайковському, закріпивши офіційне переведення почесного консульства з Паранагуа до Куритiби.

 

Джерело: https://www.fecomerciopr.com.br/publication/boletim-diario-27-06-2019/wppa_open/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux