Лист ПУ в ФРБ до Директора редакції Veja
Опубліковано 28 травня 2020 року о 20:04

м.Бразиліа, 27 травня 2020 рокуПану Директору редакції VEJA

Маурісіо ЛіміШановний пане Директоре,


26 травня 2020 р. журнал «Вежа» опублікував статтю "Маніфестація на підтримку Ж.Болсонаро на проспекті Пауліста має навіть неонацистський прапор", в якій було зроблено довільну і суб'єктивну спробу інтерпретувати значення історичних та державних символів України, навмисно вставляючи їх в контекст внутрішніх дискусій у Бразилії.

Посольство України в Бразилії категорично відкидає упереджений і невідповідаючий дійсності заголовок згаданої статті.

Користуючись правом відповіді, вважаємо, що цінності свободи вираження думок та преси, які поділяють наші народи, не можна використовувати для знецінення офіційних та історичних символів, а також для приниження іміджу країни - стратегічного партнера Бразилії.

Хочу повідомити, що для мільйонів українців в Україні та навіть у Бразилії, червоно-чорний прапор символізує нашу землю та кров наших героїв, пролиту за Свободу, Незалежність та Суверенітет України. Цей прапор використовували з XVI століття українські козаки у боротьбі з іноземними загарбникам, і тому протягом минулого і на початку ХХІ століття він став символом боротьби українців проти російської окупації, шовінізму та імперіалізму.

Тризуб - це офіційний герб нашої держави ще з часів князя Володимира, який поширив християнство у Київській Русі в 988 році, і символізує Святу Трійцю.

Саме це значення мають історичний прапор та герб України.

Варто згадати, що в 2015 році в Україні було прийнято Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Тому використання червоного та чорного прапора та герба України як у нашій країні, так і в Бразилії не має нічого спільного з неонацистським рухом. Така інтерпретація є улюбленою маніпуляцією російської (радянської) пропаганди, яка продовжує сіяти неправду, ненависть, ксенофобію та антисеметизм з метою послаблення демократії в наших країнах.

Що стосується крайньоправих рухів в Україні, не важко дізнатися з надійних джерел, що їх представники разом отримали максимум 1,5-2% голосів населення на останніх президентських виборах у 2014 та 2019 роках. Рух "Правий сектор", що виник як реакція суспільства на втручання Росії у внутрішні справи України та став політичною партією після незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та початку її агресії на Сході України, не представив жодного кандидата під час парламентських виборів у минулому році.

Вірю у звернення VEJA у соціальних мережах, зокрема Twitter "поширюй правду", тому прошу Вас опублікувати цей лист і консультуватися з Посольством з питань історії та сьогодення України.З повагою,

 

(підпис)

 

Ростислав Троненко

Посол України в Бразилії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux