Портал в режимі тестування та наповнення
Нота засудження від Українського фольклорного гурту «Полтава»
Опубліковано 01 червня 2020 року о 14:39

  

НОТА ЗАСУДЖЕННЯ

Українська фольклорна група «Полтава» від імені своїх учасників та сімей українських нащадків, які активно захищають історичну та культурну спадщину, привезену іммігрантами до Бразилії, засуджує недоречне використання символів української Батьківщини.

Ми розуміємо, що використання українського прапора та тризубу в політичних і партійних маніфестаціях у надзвичайно різноманітній геополітичній реальності Бразилії є необґрунтованим, спотвореним та невиправданим.

Вже у І-му столітті Тризуб використовувався як емблема династії Рюриків. Зважаючи на непевну дату його походження, він може бути набагато старішим, ніж ми гадаємо. Тризуб супроводжував народження та розвиток української нації, а у 1918 році він був оголошений гербом Української Народної Республіки та використовувався як емблема кількома українськими організаціями, оскільки він безпосередньо пов'язаний із Батьківщиною та почуттями приналежності до нації. Жовто-синій прапор зображує небо та пшеничні поля та у 1992 році він був прийнятий як офіційний прапор України.

В своїй історії Україні неодноразово було необхідно відстоювати свою державність і незалежність, саме тому обидва символи шануються українськими громадами у всьому світі, включаючи нашу, з великою повагою та гордістю, адже вони представляють боротьбу наших предків за свободу, суверенітет та гідні умови життя.

Нам відомо про існування в Україні вкрай нечисленних екстремістських рухів, які присвоїли собі національну символіку для поширення фашистських та неонацистських ідеалів. Але ми підкреслюємо, що ці течії не є характерними для українського народу та наших громад у всьому світі.

Бразильцям, які використовують українську національну символіку для представлення своїх екстремістських ідеалів – або з будь-яких інших прихованих причин – ми висловлюємо своє засудження та обурення.

Також наголошуємо, що ми, як українська народна група, захищаємо демократію та свободу в усіх її формах та сприяємо широкій участі всіх зацікавлених сторін, не роблячи ніякої дискримінації етнічного, соціального, релігійного, політичного, вікового, сексуального, гендерного або будь-якого іншого характеру.

Слава України! Героям слава!

https://www.facebook.com/GrupoPoltava/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux